Serce rośnie na widok zaangażowania Rodziców❤️ naszych dzieci ❤️w zbiórkę darów dla dzieci, które wraz ze swoimi matkami przebywają w Pomorskim Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Gdańsku.❤️
Dziękujemy
Zbiórka będzie trwać do 31.03.2023r.
Szanowni Rodzice,
Zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci uczęszczających do Żłobka ,,Puchatek” do udziału w zbiórce darów dla dzieci, które wraz ze swoimi matkami przebywają w Pomorskim Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Gdańsku.
Akcje rozpoczynamy 8 marca i będzie trwać do 31.03.2023r.
CO ZBIERAMY?
Zbieramy artykuły, których najbardziej brakuje w ośrodku:
artykuły higieniczne tj. pampersy rozmiar 3,4,5 chusteczki suche i mokre oraz artykuły papiernicze- kredki, flamastry farby, plastelina, ciastolina, klej, wycinanki, bloki do rysowania itp.
UDZIAŁ W LOTERII
Każdy Rodzic, który przyniesie zakupioną rzecz otrzyma o od opiekunki karteczkę z numerkiem oraz zostanie wpisany na listę osób, które wsparły naszą akcję.
Dnia 04.04.2023r o godz.15.30 w żłobku w gr.6 SOWY odbędzie się podsumowanie naszej zbiórki oraz losowanie 5 głównych nagród
tj. voucherów do sali zabaw ,,Dzikawka”.
Po zakończonym losowaniu zapraszamy wszystkich Rodziców na ciasto oraz kawkę.
Marek Kotański – twórca Monaru
Marek Kotański (1942 – 2002) – psycholog, terapeuta, twórca i lider MONARU – ruchu społecznego, a następnie stowarzyszenia, pomagającego osobom uzależnionym, chorym, bezdomnym. Społecznik wyznaczający nowe kierunki w przeciwdziałaniu najbardziej palącym problemom społecznym.
Pod koniec lat 70. zapoczątkował w Polsce leczenie narkomanii metodą społeczności terapeutycznej, opierającej się na pełnej abstynencji pacjentów i ich pracy nad sobą. Organizował kampanie społeczne i koncerty promujące wśród młodzieży życie wolne od uzależnień.
W latach 90. przełamując lęk dużej części społeczeństwa przed HIV/AIDS otwierał ośrodki dla nosicieli wirusa i nawoływał do solidarności z chorymi. Wokół swych idei potrafił zgromadzić autorytety świata polityki, kultury i sztuki – ludzi, którzy wspierali jego działania, pomagali w organizowaniu charytatywnych przedsięwzięć, spektakularnych imprez profilaktycznych i w codziennej misji niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. W ramach utworzonego przez siebie Ruchu Wychodzenia z Bezdomności MONAR-MARKOT otwierał ośrodki, w których dach nad głową, opiekę medyczną i możliwość resocjalizacji znajdowali bezdomni, alkoholicy, byli więźniowie. Za swoją działalność był doceniany i wyróżniany licznymi odznaczeniami, przede wszystkim jednak zaskarbił sobie wdzięczność tysięcy ludzi, którzy dzięki stworzonemu przez niego systemowi pomocy mogli pokonać życiowe trudności i odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie.
Zmarł 19 sierpnia 2002 r. w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku drogowym.
„Moim wielkim marzeniem było stworzenie uczciwego systemu działań z ludźmi, którzy zgubili się kiedyś, lub których zgubiono wżyciu (…)”