Wiosenne zajęcia dla malucha cz.7🙂

08 kwietnia, 2021

Dzień dobry dzieci 🙂

Kolejny dzień przed nami, jak się macie kochani?
Natalka i Lenka przygotowały nowe zadania 🙂 Pani Beatka przybliży wszystkim dzieciom tradycję świąt wielkanocnych czytając opowiadanie Urszuli Kozłowskiej pt. ,,O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach.”

Pozdrawiamy gorąco 🙂

 

Utrwalamy z Natalką kolory

Segregowanie  przedmiotów według ulubionych kolorów- to bardzo prosta zabawa z wykorzystaniem zabawek, które ma dziecko w pokoju. W tej zabawie zadaniem dziecka jest umiejscowienie zabawek na  właściwych w tym wypadku kolach, kryterium doboru jest oczywiście  kolor.

Potrzebne będą:
-kolorowe kartki
-biała kartka a 4
-klej
-nożyczki
-linijka lub jakiś kształt do odrysowania

Na kolorowych kartkach z użyciem linijki rysujemy kwadraty bądź inne figury  geometryczne, możemy także odrysować dowolne kształty przedmiotów. Jeżeli dziecko potrafi wycinać , może samo wyciąć nożyczkami narysowany kształt i przykleić go na białą  kartkę A 4.

 

Jaki to dźwięk?

 

Jak wykorzystać plastikowe opakowania po jajku Kinder
Potrzebujemy :
– żółte pojemniki po jajkach Kinder
– sypkie produkty (ryż, kasza, kolorowe posypki itp .)
– taśma klejąca

Do każdej pary pojemniczków wsyp produkty, zamknij i zaklej taśmą, żeby zawartość się nie wysypała. Oczywiście, jeśli nasza pociecha jest na etapie wkładania różnych rzeczy do buzi, pilnie nadzorujemy jajeczka, aby ich zawartość nie znalazła się w brzuszku dziecka!
Zadaniem dziecka będzie losowo wybrać jedno jajko i odszukać drugie z takim samym dźwiękiem.
Taka zabawa uczy koncentracji oraz pamięci słuchowej.

 

Opowiadanie ,,O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach”

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietniaPodglądamy bociany Online
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content