Wiosenne zajęcia dla malucha cz.51🙂Zabawa z rytmem/bańki mydlane

03 czerwca, 2020

Witajcie:) Pani Ania z gr.V razem z naszymi dziećmi przygotowała zabawę w powtarzanie rytmów. Polega ona na powtarzaniu prostych rytmów np.wyklaskanych lub wystukiwanych przez druga osobę.W tej zabawie można się bawić rytmem na kilkanaście różnych sposobów. Jest to świetna zabawa, która kształtuje u dziecka pamięć, koncentrację oraz percepcję słuchową.
Wszyscy uwielbiamy bańki mydlane. Puszczanie baniek, patrzenie jak unoszą się w powietrzu oraz ich łapanie sprawia wiele frajdy dużym i małym…Dzisiaj Pani Dorota proponuje zabawę logopedyczną w mydlanej pianie na kilka sposobów. Proponujemy też wersję plastyczną, a mianowicie wykonanie obrazu, który został namalowany kolorowymi bańkami mydlanymi. Efekt końcowy mile zaskoczy wszystkie dzieci. Obraz na pewno będzie ciekawy, oryginalny i bardzo kolorowy.

 

Zabawa z rytmem

 

Bańki mydlane na kilka sposobów

Potrzebujemy:

  • miskę z ciepłą wodą
  • słomki
  • płyn do naczyń
  • można dodać barwnik spożywczy bańki będą kolorowe. Jeżeli chcemy zrobić obraz z baniek potrzebne będą farbki

Przepis na bańki mydlane: do ciepłej wody wlać płyn do mycia naczyń, a następnie zamieszać (jednak tak, aby nie zrobić dużo piany). Przy użyciu słomek energicznie dmuchamy dzięki czemu powstają nam bańki. Gotowe! 🙂

Podczas wspólnej zabawy możemy:
– zachęcać dziecko do obserwowania pojedynczych baniek,
– liczyć zrobione bańki,
– mówić o kolorach jakimi mienią się bańki,
– puszczać i łapać bańki mówiąc np. „bum”,
– pomagać dziecku złapać bańkę rączkami (po takiej zabawie trzeba pilnować, aby dziecko przed umyciem rąk nie wzięło ich do buzi).
Miłej zabawy!

Obraz malowany bańką mydlaną

Wiosenne zajęcia dla malucha cz.50🙂Angielski od kołyski/ patyczkowe puzzleSzeptanka na dobranoc
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content