Wiosenne zajęcia dla malucha cz.46🙂Czytamy bajeczkę /zabawa symetryczna

25 maja, 2020

Dzień dobry:) Krótką ciepłą historyjkę o nieśmiałości przybliży nam dziś Pani Gosia podczas czytania książki pt. ,,O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku”. Książka ta, może być wspaniałym punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o emocjach.
Pani Ania przygotowała bardzo prostą zabawę zarówno dla najmłodszych jak również starszych dzieci, ponieważ w łatwy sposób można modyfikować stopień trudności. Taka aktywność świetnie stymuluje rozwój dziecka, analizę i syntezę wzrokową oraz uczy planowania i odtwarzania.

Miłego dnia:)

 

„O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku”czyta Pani Małgosia

 

Lustrzane odbicie – zabawa symetryczna

Do przygotowania zabawy potrzebne będą:
× kartka papieru,
× flamaster do narysowania lini przedzielającej środek kartki,
× dowolne przedmioty po 2 sztuki (np. klocki, kredki, plastikowe owoce, itp).
Zabawa polega na ułożeniu na jednej połowie kartki przedmiotów po 1 sztuce. Zadaniem dziecka jest odtworzenie tego samego wzoru z drugiej strony kartki tzw. lustrzane odbicie.
Życzę miłej zabawy Pani Ania z gr. I

 

Teatrzyk kukiełkowy ,, Trzy Świnki”Wiosenne zajęcia dla malucha cz. 47🙂 Sekret / kolorowy ryż
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content