Wiosenne zajęcia dla malucha cz.31🙂Kicia Kocia i Nunuś/ logopedia /rosnące farby

30 kwietnia, 2020

Dzień dobry:) Kicia Kocia i Nunuś wybierają się dziś na spacer, a potem do kuchni. Posłuchajcie dzieci nowych przygód Waszej ulubionej bohaterki:)
Pani Marzena przygotowała  zagadkę obrazkową wraz z ćwiczeniami buzi i języka oraz utrwaleniem pojęć-cicho-głośno-duży-mały. Arturek z mamą zapraszają na plastyczny eksperyment, który pozwoli na stworzenie farb, które w kilka sekund po włożeniu do kuchenki mikrofalowej rosną i tworzą piękną wielobarwną  strukturę.

Pięknego dnia 🙂

,, Kicia Kocia i Nunuś” czyta Pani Magda🙂

 

 

Logopedia z Panią Marzeną🙂

 

 

Rosnące farby Arturka🙂

Potrzebne materiały:

 • mąka
 • sól
 • woda
 • ocet
 • kolorowa bibuła
 • proszek do pieczenia
 • papierowe talerzyki

sposób wykonania:

 1. bibułę namoczyć w gorącej wodzie, dodać po łyżce octu,
 2. zmieszać w pojemnikach mąkę, sól, kolorowa wodę, w stosunku 1:1:1, (konsystencja gęstej śmietany),
 3. do każdej farby dodać szczyptę proszku do pieczenia,
 4. na talerzykach malować dowolne obrazki,
 5. skończoną pracę „ upiec „ około 1 minutę w kuchence mikrofalowej, można również upiec w piekarniku – 150 stopni C przez 7-10 minut.

Miłej zabawy : )

 

 

Wiosenne zajęcia dla malucha cz.30🙂Ćwiczenia oddechowe/instrumenty/ bocianyNasze dzieciaki lubią zwierzaki – Pozdrowienia od Zuzi:)
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content