Wiosenne zajęcia dla malucha cz.30🙂Ćwiczenia oddechowe/instrumenty/ bociany

29 kwietnia, 2020

Dzień dobry kochane dzieci 🙂 Za oknem się chmurzy,to dobra wiadomość 🙂 Spragnione wody pola, łąki, lasy i wszystkie zwierzęta czekają na deszcz. Zajrzyjcie do naszych bocianów Sprytki i Bystrzaka i zobaczcie, co u nich słychać, może pada deszcz? Podobno Sprytka wysiaduje 4 jaja 🙂
BOCIANY https://www.youtube.com/watch?v=T9BXrusZZIw&feature=emb_logo
Dziś Natalka chce wszystkim dzieciom pokazać jaką piękną pracę plastyczną zrobiła. Wspaniałe bociany Natalko, brawo! Pani Dorota z Panią Marzeną zaproszą Was na kolejne spotkanie muzyczne oraz logopedyczne.
DOBREGO DNIA:)

Rysowany wierszyk logopedyczny i ćwiczenia oddechowe z Panią Marzeną

 

Bajka o „Ulicy dźwięków” z Panią Dorotą

 

Bociany z płatków kosmetycznych 

Płatki kosmetyczne możemy wykorzystać w pracach plastycznych nie tylko do tworzenia bałwanków i zimowych krajobrazów, równie efektownie prezentują się w wiosennych pracach.

Do wykonania pracy  potrzebujemy:

-karta A4 niebieska

-waciki kosmetyczne

-nożyczki

-klej

-tektura falista czarna lub farby i karton

-kartka  czarna

-nici czerwone

Na niebieskiej kartce przyklejamy czarną  tekturę falistą lub pomalowane kawałki kartonu czarną farbą, które utworzą nam gniazdo. Na gnieździe układamy bociany – kółka z wacików kosmetycznych to głowa i brzuch. Wycinamy z nich także szyję oraz skrzydła. Z czarnego papieru wycinamy oczy oraz końcówki skrzydeł .
Dziób oraz nogi formujemy z czerwonej muliny.

Możemy również  z dziećmi zrobić bociana na patyczkach od szaszłyków

Będziemy potrzebować  :

-patyczki od szaszłyków

-kartka czerwona

-kartka czarna

-klej

-nożyczki

Z płatków kosmetycznych powstaną zabawne wiosenne ptaki.

Należy przykleić waciki kosmetyczne  do patyczka dzięki czemu powstanie brzuch i głowa. Następnie wyciąć
z czarnego papieru oko i skrzydełko, które kolejno przyklejamy na biały wacik, a z czerwonego papieru powstał dziób i nogi(wycinamy czerwone paski papieru i składamy je w harmonijkę następnie przyklejamy do  wacika.

Tak przygotowanego bociana można również wykorzystać w zabawach kukiełkowych lub np.będą piękną wiosenną ozdobą kwiatka, który jest w doniczce.

Podczas wyklejania zaśpiewaj z nami wiosenną piosenkę o boćku

Wiosenne zajęcia dla malucha cz.29 🙂 Śniadanie z Martą i Stefcią / motylkiWiosenne zajęcia dla malucha cz.31🙂Kicia Kocia i Nunuś/ logopedia /rosnące farby
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content