Wiosenne zajęcia dla malucha cz.18🙂Myjemy rączki/ czytamy wierszyk ,, Warzywa"/logopedia/ świąteczny kurczaczek/ ćwiczenie chwytu pensetkowego/

10 kwietnia, 2020

Witamy wszystkich w ten piękny wiosenny dzień:) Dziś Pani Gosia przypomni wszystkim dzieciom jak dbać o higienę rączek, Pani Justyna przeczyta  wierszyk ,,Warzywa”.
Kolejne dwa zajęcia logopedyczne będą ćwiczyły buzię i język maluchów, Natalka pokaże w jaki sposób zrobiła świąteczne kurczaczki z opakowań po jajkach, brawa dla dzielnej Natalki!
Pani Ania z najmłodszej grupy przygotowała bardzo prostą zabawę na spostrzegawczość, a także kształtowanie u dziecka chwytu pensetkowego (dziecko trzyma przedmiot opuszkami palca środkowego i kciuka) czyli naprzemiennych ruchów brzegów ręki do góry i do dołu.
W pełni ukształtowany chwyt pensetkowy pełni bardzo ważną rolę w rozwoju ruchowym dziecka ponieważ kształtuje w późniejszym czasie prawidłową umiejętność w pisaniu.

Miłego dnia:)

 

J.Tuwim ,,Warzywa”

 

 

Logopedia

 

 

Kurka z opakowań po jajkach

 

Jak połączyć przygotowania do Wielkanocy z rozwijającą zabawą? Na przykład  robiąc  kurczaczka.

Waszym dzieciom na pewno się spodoba

Jak zrobić kurczaki z wytłaczanki po jajkach.

 

Z opakowania po jajkach wycinamy te środkowe stożki, które znajdują się wewnątrz opakowania. Jeśli mamy  żółtą wytłaczankę to nie musimy jej malować.

Następnie z kolorowego papieru wycinamy długie żółte paski na nogi, do których przyklejamy wycięte łapki. Całość mocujemy do naszych stożków od wewnątrz. Dzióbek robimy z czerwonej kartki i przyklejamy.
Oczy możemy narysować pisakiem lub przykleić już gotowe, jeśli takie posiadacie.

Teraz wykończenie, my zrobiłyśmy dwa warianty w pieszym użyliśmy czerwonych piórek na ogon i grzebyk a w drugim z czerwonej kartki wycięliśmy grzebyk a ogon to trzy cienkie paski zwinięte na końcach, wszystko jest  przymocowane klejem.

Pozdrawiam serdecznie rodziców oraz  dzieci i życzę miłej zabawy

 

Zabawa kolorami (chwyt pensetkowy)

 

Do wykonania potrzebne  będą:

  • trzy bezbarwne naczynia
  • papier kolorowy w kolorze zielonym,czerwonym i żółtym
  • nakrętki od butelek w kolorze (zielonym, czerwonym, żółtym)
  • nożyczki
  • materiałowy woreczek

Przebieg zabawy:

Z kolorowego papieru wycinamy kółka,które umieszczamy wewnątrz naczyń.
Do woreczka wsypujemy nakrętki.
Zadanie będzie polegało na poprawnym dopasowaniu przez dziecko koloru nakrętki do wyciętego kółka.

 

Wiosenne zajęcia dla malucha cz.17🙂 Czytamy bajeczkę/ wierszykowe rysowanki/ kolorowy zwierzyniecŻyczenia Wielkanocne
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content