Wiosenne zajęcia dla malucha cz.14🙂 Wiosenna piosenka/logopedia/droga sensoryczna

07 kwietnia, 2020

Dzień dobry:) Dziś wiosenną piosenką przywita wszystkie dzieci Pani Gosia z gr.IV, Pani Marzena przeprowadzi gimnastykę buzi i języka, a Pani Dorota z gr.VI pokaże jak w prosty sposób zrobić drogę sensoryczną dla dzieci.

Życzymy dobrego dnia:)

logopedia

 

Zajęcia sensoryczne

Na białych kartkach papieru umieszczamy przedmioty (możemy je nawet przykleić), które dzięki zróżnicowanej fakturze i twardości pobudzają wrażliwość dotykową. Starajmy się dobierać fragmenty faktur w taki sposób, aby były kolorowe i kontrastowe wobec siebie, dzięki temu pobudzamy zmysł wzroku. Możliwość dotykania różnych struktur, przesypywania, porównywania, smakowania, pobudza u dziecka zmysły i sprawia wielką frajdę podczas zabawy.

Możemy użyć wszystko co mamy pod ręką w domu. Ja zastosowałam między innymi takie rzeczy jak:

  • Siemię lniane
  • Makaron
  • Klamerki
  • Soczewica
  • Sznurek
  • Nakrętki

Zachęćmy dziecko do przejścia przez określone przedmioty.Dziecko może również za pomocą klamerki przenieść drobne przedmioty do miski.

Wiosenne zajęcia dla malucha cz.13🙂,, Angielski od kołyski”/przedstawienie ,,Czerwony Kapturek”/czytamy bajeczkęDziś Światowy Dzień Zdrowia
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content