Wiosenne zajęcia dla malucha cz. 12

15 kwietnia, 2021

Dzień dobry 🙂

Dziś z Panią Justyną poznamy czarnego barana i zajączka, który nie chciał się myć. Krótkie wiersze i rymowanki dla dzieci to wspaniały sposób, aby poćwiczyć pamięć i wzbogacić słownictwo. Taka forma jest dla dzieci atrakcyjna i dużo łatwiej jest im przyswoić treści. Pani Ania przedstawiła ,, Wiosenne drzewo”, które można pomalować za pomocą patyczków higienicznych. Pani Agnieszka przedstawia proste ćwiczenie zręcznościowe, pozwalające dziecku skupić uwagę, a Pani Beata wprowadzi nas w historię o powstaniu chleba.

Życzymy wszystkim miłego dnia 🙂

 

„Wiosenne drzewo”

Do przygotowania pracy plastycznej potrzebne będą:

  • szablon wyciętego  drzewa z bloku technicznego
  • klej
  • zielona kartka
  • farby plakatowe ( biała i różowa)
  • patyczki do uszu 16 szt
  • gumka recepturka (do związana  patyczków)

Patyczki do uszu związujemy gumką. Wycięte drzewo naklejamy na zieloną kartkę. Za pomocą naszych patyczków stemplujemy obraz.

 

„Dziurawa wieża”

Zabawa terapeutyczna przy której dziecko uczy się skupienia, uwagi oraz koncentracji na zadaniu. Zabawa polega na umieszczeniu wszystkich kredek w dziurawej wieży. Zapraszamy do zabawy 🙂 Potrzebujemy:

  •  kolorowe kredki
  • rolka po ręczniku papierowym

Kartkę papieru zwijamy w rulon i formujemy wysoką wieżę. Następnie robimy w niej dziurki takiej wielkości, aby dziecko dało radę swobodnie przełożyć przez nie kredkę. Zadaniem dziecka jest umieszczenie wszystkich kredek w dziurawej wieży

„Skąd się bierze chlebek? ”

Zawisła wiecha nad budynkiem żłobkaWiosenne zajęcia dla malucha cz. 13🙂
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content