Uwaga! Ospa wietrzna w żłobku

06 września, 2022

Drodzy Rodzice

Informujemy ,że w naszym żłobku odnotowaliśmy pojedyncze zachorowania na OSPĘ WIETRZNĄ. Prosimy Rodziców o informację o ewentualnym zarażeniu.

Co to jest ospa wietrzna?

Ospa wietrzna jest chorobą zakaźna wywołaną przez wirusa ospy wietrznej i półpaśca.Wirus ten jest bardzo zakaźny i niemal każdy, kto miał z nim kontakt, zachoruje. Na ospę wietrzną najczęściej chorują dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także młodsze dzieci i dorośli, którzy nie przeszli tej choroby w dzieciństwie.

Wirus wywołuje:ospę wietrzną-ostrą chorobę przebiegającą z gorączką i charakterystyczną wysypką w postaci pęcherzyków;

półpasiec -u10-20% osób od kilku do kilkudziesięciu lat po zachorowaniu na ospę wietrzną ten sam wirus (uśpiony w organizmie) wywołuje zmiany na skórze wzdłuż przebiegu nerwów( zaczerwienienie, pęcherzyki podobne do występujących w przebiegu ospy wietrznej) z towarzyszącym silnym nerwobólem. Zajęcie oka grozi uszkodzeniem wzroku, a ucha-słuchu.

RKO dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku-aktualizacjaMOPS-dofinansowanie do posiłku w żłobku
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content