Spotkanie z psem przyjacielem

05 lutego, 2019

Drodzy Rodzice,

Nasze dzieciaczki raz w miesiącu będą się spotykać z psem Labradorem Anorem (zakładka PLAN ZAJĘĆ-PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH). Zajęcia  będą prowadzone przez Panią psycholog  i dogoterapeutkę Aleksandrę Musielak.W trakcie spotkań dzieci będą miały okazję do uzyskania wiedzy i nabycia podstawowych umiejętności, które ułatwią bezpieczną koegzystencję z psem.Całość spotkania podzielona jest na dwie części:

  • Nauka bezpiecznych zachowań w kontakcie z czworonogiem oraz elementów mowy niewerbalnej zwierząt.
  • Kształtowanie odpowiedzialności za zwierzę.

Po spotkaniu dzieci otrzymują Listę Ostrzeżeń przygotowaną przez psychologów z POZYTYWKI , która zawiera informacje w jaki sposób nie sprowokować ataku psa oraz co zrobić , gdy do ataku jednak dojdzie.

Nasze Panie Opiekunki mają dla Państwa przygotowane zgody na uczestnictwo dzieci w zajęciach.

Kilka słów o piesku :

  • Anor jest pod stałą kontrolą weterynaryjną, ma wszystkie obowiązkowe i zalecane   szczepienia. Jest regularnie odrobaczany.
  • Dzieci nigdy nie zostają z psem same podczas zajęć.
  • Proces szkolenia psów pracujących z dziećmi kładzie nacisk na przewidywalność zachowań psa.
  • Osoby pracujące z psem ubezpieczone są od OC  w życiu zawodowym na wypadek jakichkolwiek szkód wyrządzonych przez psa.

Bezpieczeństwo dzieci w żłobkuBajkowy Bal Karnawałowy
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content