Sopot przygotowuje transport z pomocą do Białogrodu w Ukrainie🇺🇦

27 grudnia, 2022

Sopot szykuje transport świąteczny do miasta Białogród nad Dniestrem w Ukrainie. Wyjazd zaplanowany jest na 1 stycznia, tak aby samochód dotarł jeszcze przed świętami, przypadającymi w Ukrainie na 6 stycznia.

Potrzebne jest dosłownie wszystko i dlatego też Miasto przygotowało specjalny punkt w budynku urzędu przy ul. Kościuszki 25/27, do którego można przynosić dary. Wśród najważniejszych potrzeb są:

  • produkty żywnościowe (np. makaron, ryż, kasza, konserwy)
  • produkty dla dzieci (gotowe obiadki, mleko w proszku, pieluchy w różnych rozmiarach, mokre chusteczki)
  • produkty higieniczne (papier, podpaski, mydło w kostce, pieluchy dla dorosłych)
  • leki (przeciwgorączkowe, przeciwbólowe – bez recepty, w tym dla dzieci)
  • środki opatrunkowe ogólnodostępne (środki do dezynfekcji, plastry, bandaże)
  • ze względu na święta chcielibyśmy również dostarczyć słodycze (czekolady, Mikołaje, cukierki).

Jeśli to możliwe, prosimy o produkty zapakowane w pełne kartony. Ułatwia to pakowanie do auta i potem dzielenie. Nie jest to jednak warunek przekazania darów. Liczy się każda najmniejsza pomoc.

Potrzebne są w każdej ilości koce, śpiwory (także używane). W Ukrainie występują duże przerwy w dostawach prądu i ciepłe okrycia są niezwykle potrzebne. Wsparciem będą też zabawki dla dzieci, używane, ale w dobrym stanie.

Rzeczy zbieramy do 31 grudnia. Z góry serdecznie dziękujemy za każde wsparcie. Zachęcamy także wszystkie chętne firmy do zaangażowania się w przygotowanie transportu.

Od 1 kwietnia 2022 r. Białogród na Ukrainie jest oficjalnym miastem partnerskim Sopotu. Przedstawiciele miast kontaktowali się ze sobą jeszcze przed pandemią, planując wspólne projekty, dotyczące przede wszystkim wizyt studyjnych oraz współpracy młodzieży.

Plany te musiały zostać odłożone najpierw ze względu na pandemię, a potem na wojnę. Jednak konflikt zbrojny stał się impulsem do natychmiastowego podpisania umowy o partnerstwie. Umowa została podpisana online podczas Sesji Rady Miasta Sopotu 1 kwietnia 2022 r.

Jeszcze przed podpisaniem umowy miasto ruszyło z organizacją pomocy humanitarnej dla Białogrodu. Pierwszy konwój z ponad 4 tonami żywności długoterminowej oraz środkami higienicznymi, materiałami opatrunkowi, lekami oraz artykułami dziecięcymi, takimi jak pieluszki, mokre chusteczki, gotowe obiadki czy mleko dotarł do mieszkańców nowego miasta partnerskiego Sopotu na początku marca.

https://www.sopot.pl/aktualnosc/10316/sopot-przygotowuje-transport-z-pomoca-do-bialogrodu-w-ukrainie

Życzenia Świąteczne🎄🎄🎄🎭Teatrzyk w żłobku
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content