O nas

 • Żłobek to miejsce w którym odkrywam świat…

   Żłobek ,,Puchatek” mieści się w Sopocie przy ul.Armii Krajowej 58 w budynku, w którym zaraz po wojnie mieścił się Dom Małego Dziecka. Nasz Żłobek jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Sopotu, placówką opiekuńczo-wychowawczą i edukacyjną.

 • W naszej placówce funkcjonuje VI grup żłobkowych:

  • parter
   I grupa  SÓWKI -niemowlaki od 6 m-ca-1 roku
   II grupa  PŁOMYCZKI – dzieci w wieku od 1-1,5 roku
  • I piętro
   III grupa ŚNIEŻYNKI -dzieci w wieku od 1,5-2 lat
   IV grupa  USZATKI -dzieci w wieku od 2-2,5 lat
  • II piętro
   V grupa  PUCHATKI -dzieci w wieku od 2-2,5 lat
   VI grupa  SOWY-dzieci w wieku od 2,5-3 lat
  • III piętro
   administracja żłobka
 • Pragniemy wszystkim dzieciom stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, zapewnić troskliwą i bezpieczną opiekę. Dziećmi opiekuje się wykwalifikowany personel opiekuńczy, który prowadzi zajęcia w formie zabaw, które mają za zadanie wszechstronnie edukować dzieci oraz usamodzielnić je we wszystkich sferach.

  Zdrowa dieta maluszka

  Nasza żłobkowa kuchnia serwuje zdrowe, różnorodne i pełnowartościowe posiłki. Potrawy są przygotowywane na bazie świeżych, sezonowych i wysoko jakościowych produktów. Stawiamy na produkty nieprzetworzone lub niskoprzetworzone oraz o bardzo krótkich składach, w których nie znajdziemy konserwantów, barwników i sztucznych aromatów.

  Kuchnia stosuje się do zasad wynikających z Dobrych Praktyk Higienicznych (GHP) i Produkcyjnych (GMP) oraz wdrożonego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności (HACPP).

  Nad prawidłowo zbilansowaną dietą czuwa Pani Dietetyczka, która przygotowuje jadłospisy zgodnie z aktualnymi normami żywienia dla dzieci do 3 roku życia. Zależy nam na kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u malucha, dlatego w jadłospisach zawieramy przede wszystkim świeże warzywa i owoce, dbamy o codzienną porcję produktów mlecznych i produktów zbożowych z pełnego przemiału zbóż, skupiamy się na wprowadzeniu chudego mięsa oraz świeżych ryb, uzupełniamy dietę o tłuszcze roślinne z jednoczesnym ograniczeniem tłuszczu zwierzęcego oraz włączamy dania na bazie roślin strączkowych.

  Panie kucharki dbają o smakowitość i atrakcyjność posiłków, dlatego używamy przede wszystkim świeże i suszone zioła, a dodatek soli oraz cukru jest stosowany do minimum. Poza napojami zaplanowanymi w jadłospisie dzieci mają stały dostęp do wody niegazowanej.

  Nasze maluszki dostają codziennie 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad (zupa + II danie), podwieczorek), które są podawane w stałych, kilkugodzinnych odstępach czasowych, codziennie o tej samej porze.

  W Żłobku Puchatek realizujemy diety indywidualne oraz eliminacyjne np. bez nabiału.

  Dzięki środkom pieniężnym zbieranych przez Radę Rodziców przygotowujemy dla wszystkich żłobkowych dzieci paczki okolicznościowe oraz żywnościowe (bez dodatku cukru, sztucznych barwników i konserwantów).

   

  Serdecznie zapraszamy do naszej placówki, ponieważ jest to miejsce wyjątkowe i stworzone z myślą o potrzebach, bezpieczeństwie i wszechstronnym rozwoju najmłodszych dzieci.

 • Współpracujemy z :

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content