O nas

 • Żłobek to miejsce w którym odkrywam świat…

   Żłobek ,,Puchatek” mieści się w Sopocie przy ul.Armii Krajowej 58 w budynku, w którym zaraz po wojnie mieścił się Dom Małego Dziecka. Nasz Żłobek jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Sopotu, placówką opiekuńczo-wychowawczą i edukacyjną.

 • W naszej placówce funkcjonuje VI grup żłobkowych:

  • parter
   I grupa  SÓWKI -niemowlaki od 6 m-ca-1 roku
   II grupa  PŁOMYCZKI – dzieci w wieku od 1-1,5 roku
  • I piętro
   III grupa ŚNIEŻYNKI -dzieci w wieku od 1,5-2 lat
   IV grupa  USZATKI -dzieci w wieku od 2-2,5 lat
  • II piętro
   V grupa  PUCHATKI -dzieci w wieku od 2-2,5 lat
   VI grupa  SOWY-dzieci w wieku od 2,5-3 lat
  • III piętro
   administracja żłobka
 • Pragniemy wszystkim dzieciom stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, zapewnić troskliwą i bezpieczną opiekę. Dziećmi opiekuje się wykwalifikowany personel opiekuńczy, który prowadzi zajęcia w formie zabaw, które mają za zadanie wszechstronnie edukować dzieci oraz usamodzielnić je we wszystkich sferach.

  Zdrowa dieta maluszka

  Pyszne posiłki serwuje naszym maluszkom żłobkowa kuchnia i dzięki temu serwowane dzieciom posiłki są różnorodne i pełnowartościowe.
  Do przygotowywania potraw dla dzieci wykorzystujemy najwyższej jakości produkty spożywcze, posiłki przygotowywane są  ze świeżych sezonowych produktów, warzyw i owoców, bez używania konserwantów i sztucznych “ulepszaczy”.
  Nad prawidłowo zbilansowaną dietą względem energii i ważnych składników pokarmowych, takich jak białka, tłuszcz, witaminy oraz składniki mineralne czuwa pani intendent-dietetyk.  Nasze maluszki dostają codziennie 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad(zupa+II danie), podwieczorek)  które są podawane w stałych, kilkugodzinnych odstępach czasowych, codziennie o tej samej porze, a także mają nieograniczony dostęp do niegazowanej, niskozmineralizowanej wody mineralnej.

  Serdecznie zapraszamy do naszej placówki, ponieważ jest to miejsce wyjątkowe i stworzone z myślą o potrzebach, bezpieczeństwie i wszechstronnym rozwoju najmłodszych dzieci.

 • Współpracujemy z :

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content