Skip to content

O nas

      Żłobek ,,Puchatek” mieści się w Sopocie przy ul.Armii Krajowej 58 w budynku, w którym zaraz po wojnie mieścił się Dom Małego Dziecka. Nasz Żłobek jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Sopotu,
placówką opiekuńczo-wychowawczą i edukacyjną.

W naszej placówce funkcjonuje VI grup żłobkowych

parter

I grupa  SÓWKI -niemowlaki od 6 m-ca-1 roku
II grupa  PŁOMYCZKI – dzieci w wieku od 1-1,5 roku

I piętro
III grupa ŚNIEŻYNKI -dzieci w wieku od 1,5-2 lat
IV grupa  USZATKI -dzieci w wieku od 2-2,5 lat

II piętro
V grupa  PUCHATKI -dzieci w wieku od 2-2,5 lat
VI grupa  SOWY-dzieci w wieku od 2,5-3 lat

III piętro

administracja żłobka

                        

Żłobek to miejsce w którym odkrywam świat…

Pragniemy wszystkim dzieciom stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, zapewnić troskliwą i bezpieczną opiekę. Dziećmi opiekuje się wykwalifikowany personel opiekuńczy, który prowadzi zajęcia w formie zabaw, które mają za zadanie wszechstronnie edukować dzieci oraz usamodzielnić je we wszystkich sferach.

Zdrowa dieta maluszka

Pyszne posiłki serwuje naszym maluszkom żłobkowa kuchnia i dzięki temu serwowane dzieciom posiłki są różnorodne i pełnowartościowe.
Do przygotowywania potraw dla dzieci wykorzystujemy najwyższej jakości produkty spożywcze, posiłki przygotowywane są  ze świeżych sezonowych produktów, warzyw i owoców, bez używania konserwantów i sztucznych “ulepszaczy”.
Nad prawidłowo zbilansowaną dietą względem energii i ważnych składników pokarmowych, takich jak białka, tłuszcz, witaminy oraz składniki mineralne czuwa pani intendent-dietetyk 🙂 Nasze maluszki dostają codziennie 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad(zupa+II danie), podwieczorek)  które są podawane w stałych, kilkugodzinnych odstępach czasowych, codziennie o tej samej porze, a także mają nieograniczony dostęp do niegazowanej, niskozmineralizowanej wody mineralnej.

Serdecznie zapraszamy do naszej placówki, ponieważ jest to miejsce wyjątkowe i stworzone z myślą o potrzebach, bezpieczeństwie i wszechstronnym rozwoju najmłodszych dzieci.

Współpracujemy z :