Skip to content

Terapia dziecka z autyzmem-bezpłatny webinar dla rodziców

Terapia SOTIS w modelu NPDC
W ramach cyklu spotkań SOTIS dla RODZICÓW serdecznie zapraszamy na webinar „Terapia SOTIS w modelu NPDC”, który odbędzie się 11.03.2021 (czwartek), o godz. 18:00.

Jak poznać wszystkie potwierdzone naukowo techniki terapii autyzmu i skutecznie wdrożyć te właściwe?

Spotkanie poprowadzi psycholog, dr Anna Waligórska (Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, Uniwersytet SWPS).

Celem webinaru jest pomoc rodzicom w ocenie wiarygodności i kompleksowości terapii proponowanej dziecku przez Ośrodki i Przedszkola Terapeutyczne. Podczas webinaru przekażemy, jakie techniki wg modelu NPDC/NCAEP mają aktualnie potwierdzenie badawcze i jak z nich korzystać. Omówimy również elementy modelu NPDC/NCAEP: matrycę technik opartych na dowodach, cykliczną ocenę jakości oddziaływań (skala APERS), szkolenia z interwencji potwierdzonych badawczo oraz system oceny postępów dzieci (GAS).

Czy model NPDC/NCAEP sprawdza się w polskich warunkach? 4-letni projekt wdrożenia go w przedszkolach SOTIS pokazuje, że tak. Podczas spotkania opowiemy o naszych doświadczeniach, przekażemy uczestnikom linki do badań i artykułów, opowiemy o planowanych przez nas publikacjach.

Wszystkim rodzicom zainteresowanym terapią w naszych ośrodkach i przedszkolach terapeutycznych zaproponujemy bezpłatne konsultacje online ze specjalistami. Zapraszamy!

Webinar potrwa około 60 minut + czas na pytania.

Udział w webinarze jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji: https://sotis.clickmeeting.com/terapia-w-npdc