Skip to content

Wiosenne zajęcia dla malucha cz.51🙂Zabawa z rytmem/bańki mydlane

Witajcie:) Pani Ania z gr.V razem z naszymi dziećmi przygotowała zabawę w powtarzanie rytmów. Polega ona na powtarzaniu prostych rytmów np.wyklaskanych lub wystukiwanych przez druga osobę.W tej zabawie można się bawić rytmem na kilkanaście różnych sposobów. Jest to świetna zabawa, która kształtuje u dziecka pamięć, koncentrację oraz percepcję słuchową.
Wszyscy uwielbiamy bańki mydlane. Puszczanie baniek, patrzenie jak unoszą się w powietrzu oraz ich łapanie sprawia wiele frajdy dużym i małym…Dzisiaj Pani Dorota proponuje zabawę logopedyczną w mydlanej pianie na kilka sposobów. Proponujemy też wersję plastyczną, a mianowicie wykonanie obrazu, który został namalowany kolorowymi bańkami mydlanymi. Efekt końcowy mile zaskoczy wszystkie dzieci. Obraz na pewno będzie ciekawy, oryginalny i bardzo kolorowy.

 

Zabawa z rytmem

 

Bańki mydlane na kilka sposobów

Potrzebujemy:

  • miskę z ciepłą wodą
  • słomki
  • płyn do naczyń
  • można dodać barwnik spożywczy bańki będą kolorowe. Jeżeli chcemy zrobić obraz z baniek potrzebne będą farbki

Przepis na bańki mydlane: do ciepłej wody wlać płyn do mycia naczyń, a następnie zamieszać (jednak tak, aby nie zrobić dużo piany). Przy użyciu słomek energicznie dmuchamy dzięki czemu powstają nam bańki. Gotowe! 🙂

Podczas wspólnej zabawy możemy:
– zachęcać dziecko do obserwowania pojedynczych baniek,
– liczyć zrobione bańki,
– mówić o kolorach jakimi mienią się bańki,
– puszczać i łapać bańki mówiąc np. „bum”,
– pomagać dziecku złapać bańkę rączkami (po takiej zabawie trzeba pilnować, aby dziecko przed umyciem rąk nie wzięło ich do buzi).
Miłej zabawy!

Obraz malowany bańką mydlaną