Skip to content

Wiosenne zajęcia dla malucha cz.37🙂,,Roztrzepana sprzątaczka” /plastelinowa gimnastyka

Witamy wszystkie dzieci i Rodziców po weekendzie, jeszcze wirtualnie… Zachęcamy do korzystania z przygotowanych dla dzieci ciekawych materiałów, zadań i zabaw. Chcemy być dla Was wsparciem w tym trudnym czasie, który zdaje się nie mieć końca…
Dziś Pani Małgosia przeczyta książeczkę Doroty Gellner „Roztrzepana sprzątaczka” ,która doskonale nadaje się do wspólnego czytania wraz z maluchem. Rytmiczny tekst od razu wpada w ucho, co przy wielokrotnym wspólnym czytaniu pozwoli małemu czytelnikowi nauczyć się śmiesznych, a przy tym mądrych rymowanek.
Pani Beata przygotowała dla dzieci plastelinową gimnastykę. Podczas zabawy plasteliną namawiajmy dziecko do eksperymentowania. Jeżeli podczas rozcierania puści ono wodzę wyobraźni, to świetnie:) !

Miłego dnia:)

„Roztrzepana sprzątaczka”-czyta Pani Małgosia

 

 

 

Plastelinowa gimnastyka  – rozcieranie 

Do ugniatania i rozcierania plasteliny dziecko wykorzystuje obie dłonie, a to powoduje współpracę obydwu półkul mózgowych. Lewa jest odpowiedzialna za logiczne myślenie i zdolności językowe, a prawa za wyobraźnię i emocje.Plastelina pozwala ćwiczyć koncentracje i rozwija kreatywność naszych pociech.Razem z ruchem rąk, w buzi rusza się język – w efekcie nasze pociechy wykonują samoistne ćwiczenie logopedyczne.

Przed wykonaniem należy przygotować:

  • Plasetlina: zielona, żółta oraz pomarańczowa
  • Plastikowy nóż
  • Kartka
  • Kredki

Miłego rozcierania 🙂

MARCHEWKA

KUKURYDZA