Skip to content

Nakaz zasłaniania ust i nosa

Od dnia dzisiejszego,aż do odwołania wprowadzono nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Można się osłaniać maseczką lub przyłbicą, dopuszczalne jest również użycie odzieży lub jej części, np. szalika lub chusty, apaszki. W środę podano do publicznej wiadomości, że z obowiązku tego zostały zwolnione m.in. dzieci do czwartego roku życia (czyli to obostrzenie w zasadzie nie dotyczy np. podopiecznych żłobka). Wielu małym dzieciom trudno wytłumaczyć dlaczego konieczne jest zakrywanie buzi, czemu nie należy podchodzić za blisko do innych osób, dlaczego nie należy ściągać osłony z twarzy. Część dzieci nie ma problemu z maseczkami, i w razie potrzeby chętnie je ubiera (zwłaszcza te kolorowe, w przeróżne dziecięce wzory:).

Rodzice Ani z grupy VI wysłali nam informację dotyczącą zakupu maseczek dla dzieci w różnym wieku, a także osób dorosłych. Maseczki szyje krawiec Grzegorz Janowski, który ma swoje studio przy Al. Niepodległości 814. Maseczki są wielokrotnego użytku i nadają się do prania. Dostępne są różne wzory materiałów (dla dzieci z postaciami z bajek). Zamówienia można składać w punkcie krawieckim, ale również telefonicznie lub poprzez sms (nr tel. kom.: 511-384-371) https://www.facebook.com/PracowniakrawieckaGrzegorzJanowski/. Koszt każdej maseczki to 10 zł.

Dziękujemy Państwu Grabowskim za informację oraz zdjęcia, pozdrawiamy serdecznie

Więcej na:https://dziennikbaltycki.pl/obowiazek-noszenia-maseczek-wchodzi-w-zycie-16042020-za-jej-brak-grozi-mandat-gdzie-kupic-maseczke-czym-mozna-ja-zastapic/ar/c14-14916498