Skip to content

Wiosenne zajęcia dla malucha cz.3🙂język angielski/zabawy manualne

Dzień dobry:) dziś mamy kolejne zajęcia z języka angielskiego przygotowane przez Pana Dawida, a także zabawę rozwijającą wszystkie zmysły przygotowaną przez Panią Anię z grupy V

Dziękujemy Pani Ani i Panu Dawidowi za przygotowanie zajęć❤️

„Łowienie rybek”

Do zabawy potrzebujemy makaron “rurki” i słomki z możliwością wyginania. Wprowadzamy dzieci do zabawy tłumacząc, że wygięte słomki to nasze wędki, a makaroniki to rybki.

Jeśli mamy więcej czasu na przygotowanie zabawy, możemy wspólnie z dziećmi pomalować makaroniki. Następnie pokazujemy jak chwycić wędkę (chwyt prawidłowy do trzymania kredki) czyli w sprytny sposób w czasie zabawy uczymy prawidłowego chwytu do nauki pisania.

Łapanie rybek nie jest takie proste zadanie ,jednak wystarczy troszkę ćwiczeń i możemy urządzać zawody w łapaniu rybek, trenując w ten sposób koordynację, prawidłowy chwyt, cierpliwość i współpracę.

Masa porcelanowa, czyli zimna porcelana.

Dzieci  bardzo lubią prace plastyczne, zabawa masa porcelanowa jest to bardzo ciekawy sposób spędzania czasu.Masę  można  przygotować z prostych składników , a która pozwoli na stworzenie figurek czy ozdób.

Przepis na masę porcelanową:

Potrzebne będą:

-Foremki do wycinania

-wałek

-nożyczki

-klej wikol 300 ml

-mąka ziemniaczana 300 ml

-olej 2 łyżki

-sok z cytryny 2 łyżki

Przygotowanie suchej porcelany: 

Do miski należy wsypać mąkę ziemniaczaną, dołożyć klej i następnie dodać trzy łyżki soku z cytryny oraz trzy łyżki oliwki dla dzieci lub oleju. Po dodaniu do miski, wszystkich składników, należy wszystko razem wymieszać łyżką, a gdy wszystko zacznie się razem łączyć, wtedy całość zagniatamy rękami. Warto jednak pamiętać o rękawiczkach. Jeśli robimy to bez rękawic, to dłonie można posmarować dodatkową porcją oliwki lub kremem

Życzymy udanej zabawy 🙂