Forum dla Rodziny ,,Zdrowe relacje-Kapitał Przyszłości"

27 listopada, 2019

Szanowni Rodzice, 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie ma zaszczyt zaprosić Państwa na Forum dla Rodziny „Zdrowe relacje – Kapitał Przyszłości” organizowane w dniu 05.12.2019 r. w godzinach od 9.30 – 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Sopoteka” (Sopot Centrum, II. p.) ul. Tadeusza Kościuszki 14 w Sopocie.

Celem Forum jest podniesienie wiedzy z zakresu wpływu emocji na relacje rodzic-dziecko, ukazanie konsekwencji zachowań niepożądanych u dzieci i młodzieży, a także podkreślenie wagi  problemów społecznych dotykających rodziny.

Forum dedykowane jest dla wszystkich mieszkańców Sopotu, a także do specjalistów pracujących z rodzinami, dziećmi i młodzieżą.

Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracji można dokonać on-line (forumdlarodziny.mopssopot.pl )

Wśród prelegentów będą mogli Państwo wysłuchać m.in. :

  • psychiatry dzieci i młodzieży, certyfikowanego psychoterapeutę i psychotraumatologa, zajmującego się terapią dzieci i młodzieży,

  • lidera fundacji „Dbam o mój zasięg”, socjologa problemów społecznych, wykładowcę akademickiego, edukatora społecznego, eksperta Najwyższej Izby Kontroli i Rzecznika Praw Obywatelskich,

  • dyrektor sopockiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,

  • psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie, praktyka w pracy psychoterapeutycznej z dziećmi i młodzieżą,

  • przestawicielki Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zajmującymi się pracą profilaktyczną z młodzieżą

Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z tej oferty, prelegenci Forum to specjaliści – praktycy z różnych dziedzin, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, m.in. psychiatra, psycholog, socjolog.

Pamiętaj! Twoje zdrowe relację z dzieckiem zaowocują w przyszłości!

 

Program Forum dla Rodziny:

9.30-10.00 Rejestracja Uczestników

10.00-10.15 Otwarcie Forum / Przywitanie gości

10.15-11.00 „Dlaczego w świecie cyfrowym tak ważne są relacje. Relacja rodzic –  dziecko” / Maciej Dębski (lider fundacji „Dbam o mój zasięg”, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert Najwyższej Izby Kontroli i Rzecznika Praw Obywatelskich)

‪11.00-11.45‬ „Biologiczne konsekwencje niewystarczającej opieki i troski rodzicielskiej w okresie wczesnoszkolnym”/ Anita Sumiła (psychiatra dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta i psychotraumatolog, zajmujący się terapią dzieci i młodzieży)

‪11.45-12.00‬ PRZERWA KAWOWA

‪12.00-12.45‬ „O zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Terapeutyczna grupa młodzieżowa – dlaczego to dobry pomysł”/ Joanna Bujko (psycholog, psychoterapeuta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie zajmujący się m.in. psychoterapią z dzieci i młodzieży

‪12.45-13.15‬ Prezentacja oferty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie / Regina Osika (Pedagog, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie)

‪13.15-14.00‬ „Konsekwencje zachowań niepożądanych i ryzykownych wśród dzieci i młodzieży”/ Zespół ds. Nieletnich KMP Sopot – Joanna Włodarska i Iwona Wiśniewska (przedstawicielki Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zajmujące się pracą profilaktyczną z młodzieżą). 

 
Dzień Pluszowego Misia :)Świąteczny grudzień w żłobku
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content