Bezpłatna opieka z domowym KTG dla kobiet w ciąży

18 maja, 2021

Miasto Sopot wraz z Carebits.pl zapraszają spodziewające się dziecka sopocianki do uczestnictwa w projekcie „Zdrowa Mama – Zdrowe Dziecko”. W ramach projektu każda ciężarna po 30. tygodniu ciąży zostanie objęta zdalną całodobową opieką położniczą do rozwiązania.

Innowacyjny system opieki okołoporodowej Carebits pozwala na wykonanie badania KTG w domowym zaciszu. Przyszła mama otrzyma zestaw profesjonalnego mobilnego KTG do samodzielnego badania dobrostanu maluszka, natychmiastową komputerową analizę zapisów KTG oraz autoryzację każdego zapisu przez doświadczony personel medyczny Centrum Monitoringu Położniczego. Dodatkowo uruchomiona jest infolinia, gdzie każda kobieta uzyska profesjonalną konsultację na temat wyniku swojego zapisu KTG.

– Dzięki projektowi „Zdrowa Mama – Zdrowe Dziecko” możemy bezpłatnym wsparciem diagnostycznym otoczyć mieszkające w Sopocie kobiety w ciąży – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. –  Myślę, że to szczególnie ważne teraz, w czasie pandemii, kiedy przyszłe mamy mogą obawiać się wizyt w ośrodkach zdrowia lub mieć do nich utrudniony dostęp. Staramy się wspierać kobiety w tym ważnym czasie, by mogły spokojnie oczekiwać przyjścia na świat swojego dziecka. Zachęcam do udziału w programie – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Najbardziej istotnym problemem w trzecim trymestrze ciąży jest konieczność zapewnienia stałej opieki medycznej wszystkim pacjentkom, a szczególnie tym z grupy wysokiego ryzyka. Często oznacza to konieczność hospitalizacji pacjentek nawet w przypadku, gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia zdrowia, a to wiąże się też z dyskomfortem psychicznym hospitalizowanych kobiet.

Badania KTG zestawem Carebits dają taką samą informację, jak zestawy stacjonarne będące podstawowym wyposażeniem oddziałów położniczych. Jest to małe urządzenie, w pełni mobilne. Posiada prostą instrukcję do samodzielnego uruchomienia i wykonania badania. Urządzenia były testowane przez ciężarne i położne w wielu klinkach w kraju i zagranicą. Posiadanie urządzenia w domu daje ciężarnym poczucie bezpieczeństwa i spokoju, w każdej chwili kobieta ma dostęp do konsultacji doświadczonego personelu medycznego.

Co oferuje projekt:

  • całodobowy monitoring położniczy pacjentek;
  • możliwość wykonania nielimitowanej ilości zapisów KTG;
  • konsultacje doświadczonych położnych dot. własnych zapisów KTG;
  • Natychmiastowy kontakt personelu medycznego w przypadku wykrycia nieprawidłowości w zapisie;
  • całodobowy dostęp do panelu użytkownika i zapisów badań;
  • aplikację na smartfona;
  • dostęp i możliwość aktywnego uczestnictwa w webinarach z ginekologami, położnymi oraz lekarzami innych specjalizacji.

Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne. Warto zadbać o siebie i swoją pociechę!

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: tel. 58 5213 686, 609 440 450 lub przez e-mail: maciej.kisala@um.sopot.pl

Szczegółowe informacje na stronie Carebits

Sopockie domy sąsiedzkie – konkurs plastyczny oraz bezpłatne zajęcia pleneroweWspólna zabawa-wspólna nauka
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content