Akcja szczepień w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE

07 maja, 2021

Akcja szczepień w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE nabiera tempa. W hali przy pl. Dwóch Miast zaszczepiło się już blisko 5000 osób, a rekordowy dotychczas dzień to piątek, 7 maja, w którym planuje się podanie aż 2000 dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Na terenie hali widowiskowo-sportowej powstało 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 punkty rejestracji. W ERGO ARENIE pracuje doświadczony personel „Szpitali Pomorskich”, złożony m.in. z lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, dla których wsparciem są żołnierze, wolontariusze i pracownicy operatora ERGO ARENY. Ścisła współpraca pozwala na skuteczną realizację Narodowego Programu Szczepień, a popularna wśród mieszkańców Pomorza lokalizacja hali zachęca mieszkańców Sopotu i innych miejscowości do wybrania się tu na szczepieniach.

– Bardzo się cieszę, że tak wiele osób rejestruje się na szczepienia w ERGO ARENIE – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Punkt działa bardzo sprawnie, cały proces szczepienia jest profesjonalnie zorganizowany. Dziękuję wszystkim sopocianom, którzy już się zaszczepili i zachęcam tych, którzy są jeszcze przed, żeby wybrali punkt szczepień powszechnych w ERGO ARENIE. Korzystajmy ze szczepień, bądźmy odpowiedzialni za siebie i naszych najbliższych, bo tylko to pozwoli nam jak najszybciej wrócić do normalności, którą znamy sprzed pandemii i za którą wszyscy tęsknimy – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.
Od piątku, 7 maja, rejestrować mogą się trzy kolejne roczniki – osoby urodzone w 1994, 1995 i 1996 r. Zapisy na szczepienia możliwe są przez całodobową, bezpłatną infolinię: tel. 989 i specjalną stronę pacjent.gov.pl. Bezpośrednia rejestracja do punktu w ERGO ARENIE prowadzona jest telefonicznie: 603 262 205 oraz 58 763 40 97, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w soboty w godz. 8.00-15.00.

Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione zostało specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi mierzona jest temperatura, a po zakończeniu szczepienia, ze względu na obowiązek poczekania po iniekcji 15 minut, pacjenci oczekują na wyjście pod opieką ratownika medycznego w specjalnie przygotowanym miejscu.

Ważne!

Dla mieszkańców Sopotu, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogą zaszczepić się poza domem, istnieje możliwość szczepienia w miejscu zamieszkania. Takie osoby powinny skontaktować się ze swoim ośrodkiem zdrowia lub z koordynatorem transportu – od godz. 8.00 do 16.00 pod nr tel. 609 680 956 oraz mailem: koodynator.szczepien@sopot.eu. Po konsultacji lekarskiej będzie wysyłany do nich zespół wyjazdowy, co znacznie przyspieszy proces szczepień.

https://www.sopot.pl/aktualnosc/8944/w-ergo-arenie-szczepia-sie-juz-tysiace-pomorzan

 

Dzień StrażakaWiosenna akcja sadzenia roślin w żłobkowym ogrodzie
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content